poniedziałek, 20 stycznia 2014

Znakomite turbiny z Irlandii

Turbiny które tak dobrze się sprzedają w Irlandii i Szkocji muszą być dobre i nie jest to zaleta marketingu... C&F Energy to firma której siedziba mieści się w Athenry (okolice Galway - Irlandia ). Mogło by się wydawać zaskakujące jak w ciągu kilku lat od rozpoczęcia produkcji sprzedano i zainstalowano już kilkaset sztuk...
mapka zainstalowanych turbin C&F
Firma na wyspach jednak nie poprzestaje, aktywnie działa w pozostałych europejskich krajach (w których system wsparcia jak taryfy gwarantowane pozwalają na ta nie ma co ukrywać kosztowną inwestycję).
Żaden z producentów turbin wiatrowych nie ma tak szerokiego wachlarza modeli (od 6 do 100kW a obecnie pracują także nad większymi modelami 250kW !).

linia produkcyjna w Athenry
W każdym modelu mamy aktywnie sterowany zmienny kąt natarcia łopatki, duży wirnik, znakomity generator tarczowy o magnesach trwałych, ustawienie turbiny do kierunku wiatru, monitoring 24/7 (przez GSM) itd... wszystko co w dużych elektrowniach wiatrowych. Oprócz tego 10 lat gwarancji ! (30 lat szacowany czas eksploatacji )
model 20kW
generator

Turbiny oprócz cichej bezawaryjnej pracy  mogą pochwalić się znakomitymi osiągami potwierdzonymi w instytutach certyfikujących  jak INTERTEK (raport dla maszyny 11kW , 15kW , 20kW ).
W tabeli poniżej można zobaczyć jak wygląda szacowana produkcja poszczególnych modeli C&F (widać też jak zmienia się produkcja dla maszyny 6kW z wirnikiem o średnicy 6m(CF6 - wycofano) oraz tej samej 8m(CF6e)). Bardzo fajne porównanie turbin różnych producentów znajduje się także tutaj.

Taka maszyna CF6e z 8 metrowym wirnikiem znakomicie nadaje się na polskie warunki. Moc nominalną osiąga już przy 8m/s!
Pozostałe modele nie mają aż tak przewymiarowanych wirników ale producent twierdzi że rotory można bez problemu zamieniać... (mogę się pochwalić że współpracuję z C&F  i niedługo więcej będzie o C&F słychać w Polsce także jeśli masz chrapkę na tego mercedesa dawaj znak! :) ).

Maszty do turbin C&F wznoszone są hydraulicznie co upraszcza serwis i instalację.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz