piątek, 31 stycznia 2014

dobre 10 kW z Chin

Ginlong jest producentem o którym słyszał każdy poważniejszy dystrybutor, produkują szeroki wachlarz generatorów wolnoobrotowych, inwerterów solarnych i wiatrowych a także dobrej klasy turbin wiatrowych sprzedających się na całym świecie.
fabryka Ginlong
Tematem tego posta jest robiona przez nich maszyna z generatorem 10 kW pod marką Osiris


Turbina początkowo robiona była jedynie z pasywnym mechanizmem zmiany kąta natarcia. Chłopaki jednak nie pozostali bierni i udoskonalili sprzęt dodając anemometr i aktywny mechanizm zmiany kąta natarcia co stawia ich wysoko na liście najlepszych turbin 10kW. No i do tego ta cena ! :)

na czele widoczny mechanizm zmiany kąta natarcia
Pozostałe elementy też nie byle czego, precyzyjny generator o magnesach trwałych, jest nawet pocja ręcznej zmiany kąta natarcia rączką wmontowaną w wierzę u podstawy turbiny. Łopatki też są są solidne.
produkcja łopatek maszyny Osiris 10kW
Producent nie próżnuje też jeśli chodzi o marketing a że nie ma się czego wstydzić to zaczynają działać na rynku amerykańskim.

Od wielu lat natomiast obecni są w UK i konkurują z C&F oraz Gaia wind. Sprzedawane są tam pod marką Evoco.
śliczna potrójna instalacja w UK
Oczywiście żeby liczyć się na wymagającym rynku w UK trzeba mieć certyfikat MCS. Na rynku amerykańskim certyfikat AWEA. Zainteresowanych osiągami odsyłam do raportu.

krzywa mocy oraz współczynnik wykorzystania 
Średnica wirnika 9.7m i maszt 20m powinien wystarczyć żeby osiągnąć 20 MWh rocznie w Polsce (w raporcie 23MWh przy średniej 5m/s )


  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz